Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Складаємо графік відпусток на 2019 рік

20.12.2018 1871 0 1

Акценти статті:

  • коли та з якою метою складається графік відпусток;
  • за якою формою складати;
  • що потрібно врахувати під час складання.

Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводяться до відома всіх працівників (ч. 4 ст. 79 КЗпП; ч. 10 ст. 10 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки», далі – Закон № 504).

З огляду на те що Закон № 504 поширюється на всіх громадян України, які перебувають у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, його норма щодо складання графіка відпусток має бути дотримана навіть тоді, коли на підприємстві працює кілька працівників (див. лист Мінсоцполітики від 29.07.15 р. № 191/10/136-15).

Отже, до початку кожного року роботодавець має скласти графік відпусток. Це обов’язковий документ для кожного підприємства.

Графік відпусток затверджується на кожний календарний рік. На законодавчому рівні не встановлено строку затвердження графіків відпусток. Водночас в Україні залишаються чинними Типові правила внутрішнього трудового розпорядку для робітників і службовців підприємств, установ, організацій, затверджені постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.84 р. № 213 у частині, що не суперечить Конституції і законам України, де в п. 20 зазначено, що графік відпусток складають на кожен календарний рік не пізніше 5 січня поточного року.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали