• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи є строки давності для застосування штрафів за порушення трудового законодавства?

Штрафи за порушення трудового законодавства зараз дуже солідні. У зв'язку із цим у підприємства виникло запитання: чи встановлено строк давності для застосування фінансових санкцій за порушення трудового законодавства?

Ні, строків давності для застосування фінансових санкцій на підставі ч. 2 ст. 265 КЗпПне встановлено. Ми неодноразово висвітлювали цю тему (див., наприклад, «Чи є строки давності для перевірок Держпраці та для застосування штрафів?», «Повідомлення ДФС про прийняття співробітника: штрафонебезпечні ситуації»).

Проте Мінсоцполітики у своєму листі від 05.01.18 р. № 8/0/22-18/134 зазначає, що строки давності для застосування фінансових санкцій за ст. 265 КЗпП усе ж таки є. І пояснює це таким чином: оскільки строки давності для фінансових санкцій у ст. 265 КЗпП не встановлено, необхідно застосовувати загальні строки давності, зазначені у ст. 114 Податкового кодексу (далі – ПК). Тобто беруться строки давності для нарахування податкових зобов'язань, установлені ст. 102 ПК, які становлять 1 095 днів (3 роки).

Ми не згодні з такою думкою Мінсоцполитки. Ось наші аргументи.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали