Чи є обмеження щодо строків застосування ПСП?
13.01.2017 373 0 0
Відповідно до пп. 169.3.3 ПКУ ПСП, установлена для: батьків, що утримують двох чи більше дітей віком до 18 років (пп. 169.1.2 ПКУ); одиноких матерів (батьків), вдів (вдівців) або опікунів, піклувальників, які мають дітей до 18 років (пп. «а» пп. 169.1.3 ПКУ); платників податку, які утримують дітей-інвалідів до 18 років (пп. «б» пп. 169.1.3 ПКУ), надається до кінця року, у якому дитина досягає 18 років.
Право на отримання ПСП втрачається в разі позбавлення платника податку батьківських прав або якщо він відмовляється від дитини чи передає дитину на державне утримання, у тому числі у закладах для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, незалежно від того, чи береться плата за таке утримання, а також якщо дитина стає курсантом на умовах її повного утримання, починаючи з податкового місяця, у якому відбулася така подія.
Надання ПСП учням, студентам, аспірантам, ординаторам, ад’юнктам, інвалідам І або ІІ груп зупиняється з податкового місяця, що настає за місяцем, у якому платник податку втрачає статус, визначений у цих підпунктах.
Крім того, ПСП надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, у якому платник податку помер або оголошується судом померлим чи визнається судом безвісно відсутнім, або втрачає статус резидента, або був звільнений з місця роботи (пп. 169.3.4 ПКУ).
Чи може продовжувати користуватися ПСП працівник, який має трьох дітей (сина-інваліда семи років і доньок-близнючок, яким у поточному році виповнюється
18 років), якщо його доньки навчаються на стаціонарному відділенні інституту на платній основі, тобто батько продовжуватиме їх утримувати й після 18 років?
ПКУ не містить жодних винятків із загальних норм, які б дозволяли платникам податку – багатодітним батькам, одиноким матерям (батькам), які утримують дитину-інваліда, і далі продовжувати користуватися правом на ПСП на дітей після досягнення дітьми 18 років, наприклад у разі їх навчання у вищих навчальних закладах (незалежно від форми навчання).
У пп 169.3.3 ПКУ чітко визначено, що ПСП, установлені для цих категорій платників податків, надаються до кінця року, у якому дитина досягає 18 років.
Отже, в нашій ситуації до кінця поточного року батько матиме право на пільгу в розмірі 100 % на дівчат (2 х 800 грн. = 1 600 грн.) і 150 % на сина (1 200 грн.). При цьому розмір його нарахованої заробітної плати не повинен перевищувати 6 720 грн. (2 240 грн. х 3 дітей) за умови, що матір дітей не користується правом на підвищення ГРД для застосування ПСП відповідно до кількості дітей.
Наступного року за платником податку збережеться лише право на ПСП у розмірі 150 % (право на пільгу в розмірі 100 % і на підвищення ГРД він утратить) за умови, що дохід не перевищуватиме розмір, установлений абзацем першим п. 169.4 ПКУ.
Коментарі до матеріалу