Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Спецпроєкт «Абетка для бухгалтера: проведення на всі випадки»

24.02.2021 18078 20 31

1 из 1

Навіть бухгалтер-початківець знає, що кожна господарська операція відображається в бухгалтерському обліку підприємства методом подвійного запису.

Принцип подвійного запису означає, що сума господарської операції в грошовому вираженні з’являється в обліку одночасно за дебетом одного рахунка та кредитом іншого. Тобто у бухгалтерському обліку одночасно відображають обидві сторони події – і прибуткову, і видаткову. В результаті виникає економічна зв’язок, який відображається кореспонденцією рахунків.

Основними нормативними документами, якими український бухгалтер має користуватися для відображення господарських операцій, є План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій та Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджені Наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 р. № 291 та відповідні національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку (НП(С)БО).

Від того, наскільки грамотно бухгалтер зробить такі проведення, залежить правильність і достовірність фінансової та податкової звітності підприємства, а отже, і гарантування безпеки ведення бізнесу.

У спецпроєкті «Абетка для бухгалтера: проведення на всі випадки» розглянуто не тільки найпоширеніші господарські операції, а й ті, з якими бухгалтерові доводиться зустрічатися час від часу, а тому – витрачати час на пошук необхідної інформації. Зокрема, ви знайдете схеми бухгалтерських проведень за операціями з:

  • основними засобами та нематеріальними активами;
  • біологічними активами тваринництва та рослинництва;
  • запасами;
  • орендою;
  • статутним капіталом;
  • дебіторською та кредиторською заборгованістю;
  • кредитами та позиками;
  • векселями;
  • іншими активами та зобов’язаннями.

Усі проведення підкріплено числовими прикладами з необхідними поясненнями.

Спецпроєкт буде корисним як досвідченим бухгалтерам-практикам так і початківцям, аудиторам, економістам та фінансистам.

Для ознайомлення зі Спецпроєктом не забувайте вводити свій логін та пароль або оформити передплату.

З питань придбання звертайтеся за тел. +38(044) 334-62-70

Кращі матеріали