Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Упорядковано деякі норми «антикоронавірусного» законодавства

27.04.2020 208 0 0

Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) унесено низку змін до Закону від 06.04.2000 р. № 1645-ІІІ «Про захист населення від інфекційних хвороб». Зокрема, визначено поняття «самоізоляція», «обсерватор» та «обсервація». Після змін у ст. 31 цього Закону чітко прописано правила функціонування обсерваторів та тимчасових ЗОЗ (спеціалізованих шпиталів) під час карантину. Ці структури мають утворюватися за рішенням держорганів чи органів місцевого самоврядування для надання додаткової меддопомоги населенню з використанням майна та приміщень інших закладів, установ. Тобто приміщення магазину, клубу, розважального закладу тощо пристосуватимуться до умов, необхідних для надання допомоги громадянам, в яких є підозра зараження COVID-19.

Звертаємо увагу: на період перебування в самоізоляції, у тимчасових ЗОЗ особа має отримати листок непрацездатності, що підлягає обов’язковій оплаті.

Важливим є те, що під час карантину та протягом 30 днів після його скасування може здійснюватися обробка персональних даних осіб без їхньої згоди, зокрема, щодо стану здоров’я, місця госпіталізації, прізвища, імені, по батькові, дати народження, місця проживання, роботи (навчання). Однак використовуватимуться такі дані винятково для здійснення протиепідемічних заходів. За збігом 30 днів після закінчення карантину дані знеособлюються або знищуються.

Відтепер ЗОЗ можуть додатково залучати до роботи в заклади осіб із відповідною спецосвітою на умовах контракту. Звісно, ці особи мають відповідати єдиним кваліфікаційним вимогам (згідно з Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 78. Охорона здоров’я), затвердженим наказом МОЗ від 29.03.02 р. № 117). Якщо на момент укладання такого контракту особа має основне місце роботи, за цим медпрацівником на строк дії контракту має зберігатись основне місце роботи і посада, а оплата праці має здійснюватися за фактично виконану роботу. Як саме укладатимуться згадані контракти та оплата праці, має визначити МОЗ.

Закон від 13.04.20 р. № 555-ІХ набув чинності з 18.04.20 р. («Голос України» від 17.04.20 р. № 66).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали