• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

ОТГ може стягнути збитки як неотриманий дохід у разі самовільного використання землі

13.08.2019 565 0 0

До Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого постановою КМУ від 19.04.93 р. № 284 (далі – Порядок № 284), внесено зміни, згідно з якими розмір збитків може визначатися комісіями при міських, районних держадміністраціях, виконавчих органах сільських, селищних, міських рад.

Раніше за Порядком № 284 збитки визначалися комісіями при виконавчих органах міст обласного значення. Тепер комісію мають право створювати сільські, селищні та міські ради, у тому числі об’єднані територіальні громади (далі – ОТГ). Тож вони зможуть розпочати процедуру розрахунку та стягнення збитків у вигляді неодержаного доходу в разі використання земель ОТГ неналежним чином (самовільне зайняття, використання без правовстановлюючих документів тощо). 

Нагадаємо, Порядок № 284 визначає механізм стягнення збитків на користь власників та користувачів землі з недобросовісних землекористувачів, а також збитків, понесених внаслідок вилучення (викупу) та тимчасового зайняття ділянок, установлених обмежень щодо їх використання, погіршення якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей землі або приведення їх у непридатний для використання стан. Оскільки місцеві бюджети наповнюються за рахунок плати за землю, виконавчі органи відповідних ОТГ зацікавлені у якнайбільшому її надходженні та повинні діяти у разі ухилення недобросовісних землекористувачів від належного оформлення прав на землю комунальної власності. 

Нинішній Порядок № 284 дозволяє стягувати плату за землю, зокрема, із землекористувачів, які використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів, у вигляді неодержаного доходу виконавчим органам не тільки міських, але й сільських та селищних рад.

Таким чином, починаючи з 26.06.19 р. ОТГ можуть створювати комісії та здійснювати розрахунок завданих збитків у вигляді неотриманого доходу, який надалі стягується із недобросовісного землекористувача у добровільному або примусовому (через суд) порядку.

Постанова КМУ від 19.06.19 р. № 522 набула чинності з 26.06.19 р. («Урядовий кур’єр» від 26.06.19 р. № 118).

www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали