• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Новий порядок перевірок роботодавців від Держпраці

23.05.2019 963 0 0

Запобігаємо санкціям Держпраці

Якщо до вас завітав інспектор Держпраці... 

У Держпраці є повноваження перевіряти дотримання умов колективного договору

Перевірки у сфері охорони праці

Судова практика про перевірки і штрафи держпраці: короткий довідник


Держпраці розробило новий Порядок здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю. Відповідний проект постанови КМУ вже розміщено на сайті Держпраці. Разом з ним пропонують також затвердити і здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю та зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.

Слід зазначити, що 14.05.2019 Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі № 826/8917/17, яким задоволено позов підприємців і визнано недійсною постанову КМУ від 26.04.2017 р № 295.

Новий Порядок повинен врахувати зауваження ГРС, проте як випливає з його тексту, він мало чим відрізняється від Постанови № 295.

У ньому залишається держконтроль за дотриманням законодавства про працю в формі інспекційних відвідувань і невиїзних інспекцій.

Є і норма з правом інспектора праці, зокрема, самостійно і в будь-який час доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити в будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об'єкта відвідування, в яких використовується наймана праця.

Разом з тим, Держпраці зазначає, що при розробці проекту акта враховано застереження про незастосування заходів до притягнення об'єкта відвідування і його посадових осіб до відповідальності в разі виконання вимог припису. Стосується це усунення виявлених в ході інспекційного відвідування або невиїзної інспектування порушень, в т.ч. за несвоєчасну але не в повному обсязі виплату заробітної плати, недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці (визначалося Постановою № 295). Застосування фінансових санкцій у таких випадках призводило до накладення штрафів в розмірі значно більшому, ніж сума, яка потрібна для усунення такого порушення. Винятком буде виявлене порушення за використання праці неоформлених працівників.

http://dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали