• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Якщо до вас завітав інспектор Держпраці...

06.11.2018 2413 0 2

Акценти цієї статті:

  • на що дивитися у посвідченні інспектора праці;
  • чи потрібне направлення на перевірку;
  • хто повинен доводити створення перешкод у проведенні перевірки;
  • якою є позиція суду щодо скасування штрафу в разі усунення суб’єктом господарювання (далі – СГ) під час перевірки виявленого порушення.

Останнім часом у суспільстві та правовій спільноті не вщухають дискусії навколо активних перевірок підприємств щодо дотримання трудового законодавства та величезних штрафів за його порушення. Тож у консультації розглянемо, які документи вимагати у перевіряючих та на якій підставі можна відмовити у допуску, а також якою є судова практика з питань скасування штрафів у разі усунення порушень у процесі перевірки.

Основним законодавчим актом, що визначає правові та організаційні засади, а також порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, є Закон від 05.04.07 р. № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 877).

При цьому процедуру здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю юрособами (включаючи їхні структурні та відокремлені підрозділи, що не є юрособами) та фізособами, які використовують найману працю, визначено Порядком, затвердженим постановою КМУ від 26.04.17 р. № 295 (далі – Порядок № 295).

Зокрема, Порядком № 295 передбачено, що державний контроль за додержанням трудового законодавства здійснюється у формі:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали