Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Кабмін вирішив врегулювати роботу фрилансерів

01.03.2021 95 0 0

Уряд пропонує ввести нову особливу форму трудового договору

Кабінет міністрів України схвалив законопроєкт про регулювання нестандартних форм трудових відносин.

Відповідний проєкт закону був схвалений на черговому засіданні уряду.

Документом передбачається законодавче врегулювання взаємовідносин працівників та роботодавців у випадку, коли неможливо заздалегідь визначити види, обсяги та періоди виконання тієї чи іншої роботи, зокрема роботи фрилансерів.

Запропонований законопроєкт створює зручний механізм легалізації праці фрилансерів, що сприятиме посиленню їх соціально-трудового захисту та збереже мобільність працівників. Текст законопроєкту розроблявся Мінекономіки у тісній взаємодії з роботодавцями та профспілками, що забезпечило баланс інтересів всіх зацікавлених сторін.

Документом пропонується введення нової особливої форми трудового договору – трудового договору з нефіксованим робочим часом.

Відповідно до умов такого договору його сторони, за домовленістю, можуть визначати необхідність та час залучення працівника до роботи, її обсяг та режим виконання. При цьому оплата праці відбувається виключно за той час, коли робота фактично виконується.

Водночас працівник, який працює за трудовим договором з нефіксованим робочим часом, зможе більш вільно планувати свою роботу, не прив'язуючись до одного роботодавця та робочого графіку підприємства, планувати свою діяльність залежно від поставлених йому завдань.

Працівник отримає всі права та гарантії, передбачені законодавством про працю, зокрема щодо належного режиму роботи, часу відпочинку, порядку прийняття на роботу та звільнення з неї, виплати заробітної плати.

www.me.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали