Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміни в законодавстві з 06 по 10 вересня 2021 року

10.09.2021 1072 0 0

Прийнято закон, який дозволяє перераховувати на картку 5000 грн без ідентифікації відправника

З прийняттям цього закону можна буде перераховувати кошти на суму 5000 гривень (включно) і до відправників відповідних готівкових переказів не будуть застосовувати заходи фінансового моніторингу.

Легалізація віртуальних активів: принято закон

Закон базується на актуальних стандартах регулювання операцій із віртуальними активами міжнародної групи з протидії відмиванню грошей (ФАТФ). Прийняті норми встановлюють правила для постачальників послуг, пов'язаних з оборотом віртуальних активів і сприятимуть детінізації цього ринку.

З 7 вересня лікарняні не будуть відкривати дистанційно під час карантину: зміни від МОЗ

Формуватимуть медичні висновки лікар буде тільки після особистого огляду хворого, про що робиться відповідний запис у Реєстрі медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров'я з обґрунтуванням тимчасової непрацездатності.

З 4 вересня розрахунок середньої зарплати будуть проводити по-новому

Постанова вносить зміни в абз. 2 та 3 п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, які передбачають, що до розрахунку середньої зарплати будуть включатися:

  • суми нарахованої заробітної плати, крім премій (в тому числі за місяць) та інших заохочувальних виплат за підсумками роботи за певний період;
  • премії (в тому числі за місяць) та інші заохочувальні виплати за підсумками роботи за певний період під час обчислення середньої заробітної плати враховуються в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця, в якому вони нараховані.

Нацбанк підвищив облікову ставку

Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 8,5% річних. Крім того, Національний банк припиняє використання антикризових монетарних заходів з початку IV кварталу. Посилення монетарної політики сприятиме утриманню під контролем інфляційних очікувань і поверненню інфляції на траєкторію стійкого сповільнення до цілі 5%, досягнення якої прогнозується в 2022 році.

Одночасний перехід прав на земельну ділянку та на нерухомість: прийнятий закон

Законом встановлено обов’язковість одночасного оформлення прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна (житловий будинок, будівлю або споруду), який на ній розташовано, а також зворотній порядок одночасного переходу прав на нерухоме майно у випадку переходу прав на земельну ділянку на якій розташовано вказане нерухоме майно (житловий будинок, будівля або споруда).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали