• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зміни до порядку ведення касових операцій

01.06.2018 6545 0 0


Чи обов’язково взагалі встановлювати ліміт каси?
Які саме надходження (або виплати) не можна включати до розрахунку ліміту каси?


Нацбанк вніс зміни до порядку ведення касових операцій у національній валюті в Україні.

Відповідні зміни затверджені постановою Правління Нацбанку від 24.05.2018 р. № 54 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України»(далі – Постанова).

Цей документ розроблено відповідно до статей 7, 15, 33 та 56 Закону України «Про Національний банк України» та на виконання вимог статті 1087 Цивільного кодексу України.

Постановою врегульовуються наступні питання:

1) для суб’єктів господарювання передбачений перехідний адаптаційний період (до 30 червня 2018 року), протягом якого:

суб’єкти господарювання можуть використовувати у своїй діяльності форми відомості на виплату грошей, прибуткового касового ордера, видаткового касового ордера, журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових документів, касової книги, книги обліку виданої та прийнятої старшим касиром готівки та акта про результати інвентаризації наявних коштів, установлені Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні1;

суб’єкти господарювання мають розробити та затвердити порядок оприбуткування готівки в касі та порядок розрахунку ліміту каси. Протягом цього періоду суб’єкти господарювання можуть користуватися лімітами каси раніше розрахованими, установленими та затвердженими;

2) унормовуються особливості оприбуткування готівки в касах суб’єктів господарювання, а саме:

оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів;

оприбуткуванням готівки в касах фізичних осіб-підприємців, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх товарними чеками (квитанціями) і веденням книги обліку доходів і витрат (або книги обліку доходів), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у книзі обліку доходів і витрат (або книзі обліку доходів) на підставі товарних чеків (квитанцій);

оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, а також у касах фізичних осіб-підприємців, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) без ведення касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень на підставі даних розрахункових документів шляхом формування та друку фіскальних звітних чеків і їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО/занесення даних розрахункових квитанцій до КОРО;

Постановою також встановлено випадки використання КОРО.

3) уточнено порядок здійснення розрахунків готівкою у розмірі до 50 000 грн. фізичних осіб з суб’єктами господарювання;

4) норми Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148, приведено у відповідність до вимог чинного законодавства в частині самостійного визначення порядку встановлення ліміту каси Державною казначейською службою України та розпорядниками й одержувачами бюджетних коштів.

Зазначений документ погоджено з Міністерством фінансів України, Державною фіскальною службою України та Державною казначейською службою України.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування – 1 червня 2018 року.

https://bank.gov.ua/control/uk/index

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали

Зміни до порядку ведення касових операцій