Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Іінформування Мін'юсту про неподання інформації про кінцевого бенефіціарного власника

18.05.2020 354 0 0

Мін'юст наказом від 12 травня 2020 року № 1626/5 вніс зміни до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи.

Зокрема, Порядок доповнено положенням, згідно з яким у разі виявлення державним реєстратором фактів неподання або несвоєчасного подання юридичною особою передбаченої законом інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, таким реєстратором не пізніше наступного робочого дня інформується про виявлення відповідних фактів територіальний орган Мін'юсту за місцезнаходженням відповідної юридичної особи шляхом направлення відповідного листа.

Відповідне положення не застосовується державними реєстраторами, що є посадовими особами Мін'юсту, його територіальних органів.

Також внесено зміни до Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері державної реєстрації.

Серед іншого передбачено, що у разі виявлення під час проведення реєстраційних дій відповідно до Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" фактів неподання або несвоєчасного подання юридичною особою передбаченої законом інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або у разі надходження до територіального органу Мін'юсту повідомлення державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про виявлені факти неподання або несвоєчасного подання юридичною особою передбаченої законом інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, Мін'юст чи відповідний територіальний орган рекомендованим листом інформує про це керівника відповідної юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені такої юридичної особи (виконавчого органу), з вимогою щодо необхідності звернення такої особи у місячний строк до Мін'юсту чи відповідного територіального органу для складення відповідно до законодавства протоколу про адміністративне правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 6 ст. 16611 КпАП.

Порушення керівником відповідної юридичної особи або особою, уповноваженою діяти від імені такої юридичної особи (виконавчого органу), вищезазначеного строку є підставою для передачі відповідної інформації Держфінмоніторингу.

Крім цього, внесено зміни до Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 12 травня 2020 року за № 429/34712 та набирає чинності через 5 днів з дня, наступного за днем офіційного опублікування, за винятком окремих змін до Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, які набирають чинності з 15 липня 2020 року.

minjust.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали