Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Банки ретельніше перевірятимуть інформацію про фінансові операції клієнтів

Редакція

19.08.2016 246 0 0

НБУ затвердив постановою від 15.08.16 р. № 369 Про затвердження Положення про порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників .

Відповідно до цього Положення, банк зобов’язаний забезпечити всебічний аналіз і перевірку документів (інформації) про фінансові операції (які здійснюються та/або які клієнт має намір здійснити) клієнтів банку та відомостей про їх учасників, котрі є підставою для:

1) купівлі іноземної валюти з метою перерахування за межі України;

2) перерахування іноземної валюти за межі України;

3) перерахування коштів у гривнях на користь нерезидентів через кореспондентські рахунки банків-нерезидентів, відкриті в банках;

4) перерахування коштів на користь нерезидентів через філії банків, відкриті на території інших держав;

5) надання згоди на обслуговування операцій за договором (у т.ч. у разі внесення змін у договір), що передбачає виконання резидентами боргових зобов’язань перед нерезидентами за залученими від нерезидентів кредитами, позиками в іноземній валюті;

6) зарахування коштів у гривнях й іноземній валюті на інвестиційні рахунки, що відкриваються нерезидентам-інвесторам у банках України, як повернення іноземної інвестиції та прибутків, доходів, інших коштів, одержаних іноземним інвестором від інвестиційної діяльності в Україні тощо.

Постанова набуде чинності з 1 вересня 2016 р.

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали