Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (23.09.2024–27.09.2024)

Головне
30.09.2024

Зміни в законодавстві з 23 по 27 вересня 2024 року

Документи, які набули чинності з 23 по 29 вересня 2024 року

Про що потрібно знати на цьому тижні?

Набули чинності нові форми податкової накладної, декларації з ПДВ і Порядки їх заповнення

Мінфін виклав у новій редакції форму податкової накладної, форму податкової декларації з податку на додану вартість, форму уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань, форму розрахунку податкових зобов’язань і Порядки заповнення ПН та декларації з ПДВ.

Кабмін вніс зміни до Порядку ведення ЄРПН

Порядок доповнено новими нормами, що визначають тривалість операційного дня для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в ЄРПН, та запроваджено механізм скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в ЄРПН. 

Мінекономіки змінило правила реєстрації торговельних марок

Нові правила адаптовані до регламентів Європейського Союзу та враховують міжнародні та євроінтеграційні зобов’язання України, зокрема за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Внесено зміни до переліку територій бойових дій та ТОТ (текст наказу від 16.09.2024)

Зміни стосуються територіальних громад Донецької, Сумської, Запорізької та Київської областей.

Для кінотеатрів запроваджено єдину державну систему електронного обліку квитків

Затверджено Положення про єдину державну систему електронного обліку квитків, реалізованих кінотеатрами, «Єдиний електронний квиток».  

Важливо:

«Національний кешбек» частково поширили на юросіб і ФОП

Зокрема, встановлено, що отримувачами компенсації є суб’єкти господарювання приватного права (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), що здійснюють закупівлю для власного використання техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Щодо обчислення середньої зарплати (доходу) для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності – ПФУ

Пенсійний фонд надав роз’яснення щодо обчислення середньої заробітної плати (доходу) для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах.

Форми звітності № 1-ВП та № 1-ОП: за який звітний період вперше подаються

Законом від 18.06.2024 № 3817-IX з 27.07.2024 (набуття чинності) визначено нові вимоги та порядок подання звітності ліцензіатами.

Інструкцію про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку планують змінити

Міністерство фінансів оприлюднило проєкт наказу «Про внесення змін до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій».

Як в Україні реформуватимить роботу МСЕК

Змінити процедуру проходження медико-соціальної експертизи для набуття статусу людини з інвалідністю без черг, медогляду та корумпованих схем покликаний законопроєкт № 11225, підтриманий парламентом у першому читанні.

Актуально:

Змінено Порядок повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів

Міністерством фінансів викладено у новій редакції Порядок повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів.

ФРУ та СУП виступають проти ухвалення законопроєкту про підвищення податків

Федерація роботодавців України і Спілка українських підприємців оприлюднили спільну позицію, в якій виступають проти ухвалення законопроєкту № 11416-д.

Зміни до Порядку ведення ЄРПН – роз’яснює ДПС

Зміни стосуються тривалості операційного дня для реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН на період до припинення або скасування воєнного стану та запровадження правила реєстрації ПН і РК та їх скасування в межах дії режиму експортного забезпечення.

З 10 листопада – нові правила в'їзду до ЄС

ЄС змінює правила перетину кордону. Тепер замість штампів у паспорті – сканування обличчя та відбитків пальців.

Економічне бронювання: остаточної редакції законопроєкту ще немає

Наразі напрацьовуються кілька окремих документів із різними підходами, а остаточної редакції законопроєкту ще немає.

Читайте нове:

Коментарі до матеріалу
Зміст
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Як правильно виплатити компенсацію за невикористану соціальну відпустку працівниці, яка перебуває на етапі призупинення трудових відносин з 11.04.2022
У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Більше за темою: Звільнення працівник...
04.07.2025
Чи має право на додаткову відпустку сумісник – учасник бойових дій
Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), фізичною особою і тому має право на відпустки відповідно до законодавства про працю. Більше за темою: Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли ...
04.07.2025
Оплата працівникам часу перебування в укритті під час повітряної тривоги
Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). На умовах, передбачених в трудовому договорі та/або в колективному договорі, оплата за час простою може здійснюватися у більшому розмірі. Більше за тем...
Кращі матеріали
Центр сповіщень