• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виплата негрошового доходу: що у ф. № 1ДФ?

У листі ДФС від 04.04.2016 р. № 7309/6/99-95-42-02-16 податківці надали роз’яснення щодо відображення у графах 3а та 3 ф. № 1ДФ сум доходів, до яких застосовується коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ПКУ, а саме з урахуванням «натурального» коефіцієнту чи без нього.

У графі 3а "Сума нарахованого доходу" ф. № 1ДФ відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізособі відповідно до ознаки доходу. Якщо дохід нараховано - він обов’язково має відображатися у графі 3а незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування ПДФО, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, суми ПСП (за наявності) та військового збору (у періоді його справляння).

У графі 3 "Сума виплаченого доходу" ф. № 1ДФ відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.

Згідно з п. 164.5 ПКУ під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за формулою К = 100 : (100 - Сп), де К - коефіцієнт; Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

У 2016 році ставка податку 18% (тобто, коефіцієнт 1,21951).

Враховуючи, що коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ПКУ, застосовується для визначення бази оподаткування, тому у разі надання платнику податку доходів у негрошовій формі, суми нарахованого доходу у графах 3а "Сума нарахованого доходу" та 3 "Сума виплаченого доходу" ф. № 1ДФ відображаються з урахуванням цього коефіцієнту.

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 2

Кращі матеріали