• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Проводяться масштабні перевірки трудових відносин

14.02.2020 416 0 0

Як ми уже повідомляли, за дорученням прем’єр-міністра України О. Гончарука у сфері торгівлі, організації харчування та тимчасового розміщування проведено інформаційну кампанію щодо недопустимості використання незадекларованої праці. Із охоплених інформаційними заходами 190 тис. роботодавців ПФУ виокремив понад 15 тисяч, які використовують незадекларовану працю (загалом установлено близько 49 тис. осіб, не зареєстрованих у реєстрах ПФУ), і 10 лютого розпочалися інспекційні перевірки таких роботодавців.

У зв’язку із цим Держпраці знову звернулася до роботодавців із закликом оформити трудові відносини з працівниками. У разі виявлення інспектором праці незадекларованого працівника винні особи будуть притягнені до відповідальності (про трудові штрафи див. Нові «трудові» штрафи: інспектор із праці тепер не страшний?..).

Крім того, Держпраці опублікувала матеріал про незадекларовану працю в Україні, її форми та масштаби, пояснила, як відрізнити трудові відносини від інших, навела контрольний список для визначення трудових відносин, який допоможе перевірити наявність чи відсутність таких відносин. 

Держпраці пояснила, чому незадекларована праця – це погано для працівника, роботодавця, держави. Так, неоформленого працівника можуть необґрунтовано оштрафувати, звільнити без повідомлення, не заплатити лікарняні чи компенсацію в разі нещасного випадку. Власнику бізнесу буде складніше отримати банківські кредити, інвестиції, а в разі перевірки інспектори праці можуть накласти відчутний штраф за порушення трудового законодавства.

Держава через несплату податків та ЄСВ змушена підвищувати податки, щоб виплачувати пенсії та лікарняні, утримувати школи, лікарні, ремонтувати дороги тощо.

http://www.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали