Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Прийом працівника на роботу

23.10.2020 51 0 0

Відповідно до ст. 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 визначено, що роботодавець зобов’язаний подати повідомлення до органу Державної фіскальної служби до початку роботи новоприйнятого працівника).

Для оформлення трудових відносин громадянину необхідно написати заяву майбутньому роботодавцю про прийняття на роботу, подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я тощо.

До початку роботи роботодавцю необхідно:

  • не пізніше ніж за день до початку роботи подати повідомлення до Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу;
  • видати наказ про прийняття працівника на роботу, з яким необхідно обов’язково під підпис ознайомити новоприйнятого працівника.

Після вищезазначених дій до початку виконання роботи працівника роботодавцю необхідно зробити наступне:

  • роз’яснити працівникові його права і обов’язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу у таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору;
  • ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором;
  • визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;
  • проінструктувати працівника з правил охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони. Слід зазначити, що згідно зі ст. 20 Закону України «Про охорону праці» допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж, перевірку знань з охорони праці, забороняється. Це стосується також осіб, які приступають до роботи після укладення трудового договору.

У процесі трудової діяльності керівнику забороняється вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

Тому якщо ще трудові відносини не укладені з найманими працівниками, закликаємо роботодавців привести свої взаємовідносини до норм чинного законодавства.

pl.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали