Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оплата праці за час випробувального строку

13.03.2019 4839 0 0


Відповідно до ст. 26 КЗпП під час укладання трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування має бути зазначена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

Строк випробування під час прийняття на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати 3 місяці, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, – 6 місяців. Строк випробування робітників не може перевищувати 1 місяць. До строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював незалежно від причини.

Важливо: якщо строк випробування закінчився, а працівник продовжує працювати, то він вважається таким, що витримав випробування, і подальше розірвання трудового договору допускається лише на загальних підставах.

У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю, у тому числі на оплату праці в розмірах, визначених угодою сторін, з дотриманням державних та галузевих гарантій з оплати праці.

Зокрема, до державних соціальних гарантій з оплати праці належить установлена законом мінімальна заробітна плата (далі – МЗП) за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. З 01.01.19 р. розмір МЗП становить 4 173 грн.

Відповідно до чинного законодавства МЗП складається з основної (тарифної) частини зарплати (посадовий оклад, тарифна ставка) та додаткової зарплати (доплати, надбавки, виробничі премії, інші заохочувальні виплати).

Працівникам оплачують фактично відпрацьований час, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) або залежно від виконання норм виробітку і відрядних розцінок з урахуванням підвищень, доплат та надбавок, передбачених чинним законодавством. 

Отже, якщо працівник:

  • виконав місячну норму праці, йому мають нараховувати зарплату з урахуванням різних її складових, передбачених умовами оплати праці, не нижчу від МЗП;
  • виконав місячну норму праці, але нарахована йому зарплата є нижчою від законодавчо встановленої МЗП, роботодавець зобов’язаний провести доплату до її рівня, яка виплачується щомісячно одночасно із зарплатою.
  • не виконав місячної норми праці, перебував у відпустці, працює неповний робочий час тощо, то оплата праці проводиться пропорційно до виконаної норми праці.

http://pl.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали