Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Про новий Порядок електронного адміністрування реалізації палива

30.05.2019 299 0 1


З 01 липня 2019 року вводиться в дію новий Порядок електронного адміністрування реалізації пального для усіх споживачів пального, відповідно до змін до Податкового кодексу України, внесених Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Під час проведеного сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія», надано відповіді на питання громадян стосовно зазначеної теми.

Питання: чи підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами особи, які здійснюють реалізацію пального або спирту етилового?

Відповідь: Відповідно до положень Податкового кодексу України (далі - ПКУ) особи, які здійснюють реалізацію пального або спирту етилового, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Питання: В який період часу платники акцизного податку зобов’язані зареєструвати в СЕАРП та СЕ?

Відповідь: Відповідно до п. 22 підрозділу 5 розділу XX Перехідних положень ПКУ платники акцизного податку зобов’язані з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в СЕАРП та СЕ усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.

Суб’єкти господарювання, які відповідатимуть визначенню платників акцизного податку з 1 липня 2019 року, зобов’язані до 1 липня 2019 року зареєструватися платниками податку та зареєструвати в СЕАРП та СЕ усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.

Питання: Чи передбачена відповідальність за порушення встановленого порядку реєстрації акцизних складів у СЕАРП та СЕ?

Відповідь: Так, за порушення встановленого порядку реєстрації платниками акцизного податку в контролюючих органах та відсутність з вини платника податку реєстрації акцизних складів у СЕАРП та СЕ передбачена відповідальність у вигляді штрафів (ст. 117 та ст. 128¹ ПКУ у редакції чинній з 1 липня 2019 року).

dp.sfs.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали