Хто відповідає за безпеку праці: Держпраці
Охорона праці: основні обов'язки роботодавця
Перевіряємо організацію охорони праці
Відповідальність роботодавця за порушення законодавства у сфері охорони праці
За недотримання вимог з охорони праці на роботодавця може бути покладено такі види відповідальності: дисциплінарна, матеріальна, адміністративна та кримінальна.
За недотримання норм ст. 44 Закону «Про охорону праці» – «Відповідальність за порушення вимог щодо охорони праці», для роботодавця передбачено наступні види відповідальності: дисциплінарна, матеріальна, адміністративна та кримінальна.
Роботодавець несе адміністративну відповідальність відповідно до ст. 41 ч. 2, ст. 57, 58, 93, а також ст. 118-4 КУпАП.
Кримінальна відповідальність роботодавця настає у разі встановлення осіб, дії, або бездіяльність яких призвели до настання нещасного випадку з працівниками.
Це передбачено ст. 272 ККУ, а саме:
- штраф у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів,
- виправні роботи до двох років,
- обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням займати посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Чинним законодавством України, а саме ст. 14 Закону «Про охорону праці» – «Обов’язки працівника щодо додержання вимог нормативно – правових актів з охорони праці», працівників зобов’язано дбати про власну безпеку на виробництві.
Працівник зобов'язаний:
- дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;
- знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;
- проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.
Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
http://cv.dsp.gov.ua/
Коментарі до матеріалу