Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як з 01.12.2024 виправити помилку у разі невідображення позначки «Х» у графі 3.2.2 ПН

Роз’яснення

27.02.2025 17 0 0

Який порядок виправлення з 01.12.2024 помилки, у разі невідображення позначки «Х» у графі 3.2.2 податкової накладної?

Відповідно до п. 97 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу (далі – ПК) тимчасово, на період дії режиму експортного забезпечення, запровадженого КМУ відповідно до ст. 192 Закону від 16.04.1991 № 959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність», обкладення ПДВ операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення (далі для цілей цього пункту – окремі види товарів), здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Платник ПДВ з метою вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів зобов’язаний за кожним таким товаром скласти окрему податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних до дня подання митної декларації для митного оформлення таких товарів (пп. 97.1 п. 97 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» ПК).

Підпунктом 2 п. 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307 (далі – Порядок № 1307), встановлено, що у разі постачання на митній території України або вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, які є власною сільськогосподарською продукцією у розумінні пп. 14.1.331 ПК, у графі 3.2.2 проставляється позначка «Х».

При цьому пп. 14.1.331 ПК визначено, що власна сільськогосподарська продукція – сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари), що підпадає під визначення груп 1–24 УКТЗЕД, якщо така продукція вирощується, відгодовується, виловлюється, збирається, виготовляється, виробляється, переробляється безпосередньо виробником цієї продукції – власником, орендарем або користувачем на інших умовах (у т. ч. на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, або на давальницьких умовах.

Пунктом 12 Порядку № 1307 передбачено, що на операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів складається окрема податкова накладна. При складанні такої податкової накладної у верхній лівій частині накладної у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин» робиться позначка «X» та зазначається тип причини 22 – «Складена на операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів».

З урахуванням вимог п. 21 Порядку № 1307 у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 ПК, або у разі коригування сум податкових зобов’язань відповідно до пп. 97.4 п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ ПК складається розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

ДПС визначає умовні коди причин коригування, які платники податку зазначають у графі 2.1 табличної частини розділу Б розрахунку коригування, та забезпечує їх оприлюднення на власному вебпорталі для використання платниками податку під час складання розрахунків коригування відповідно до ПК, зокрема:

  • «104» – зміна номенклатури;
  • «501» – коригування податкової накладної, складеної вiдповiдно до пп. 97.2 п. 97 пiдрозд. 2 розд. ХХ ПК із типом причини 22, що здiйснюється до дати оформлення митної декларацiї.

Таким чином, з метою виправлення помилки (невідображення позначки «Х» у графі 3.2.2 податкової накладної) складається розрахунок коригування, у першому рядку якого зі знаком «–» зазначаються показники рядка податкової накладної, у яких у графі 3.2.2 не відображена позначка «Х», у другому рядку зі знаком «+» зазначаються ті самі показники та у графі 3.2.2 проставляється позначка «Х».

При цьому у разі складання такого розрахунку коригування до податкової накладної з типом причини 22 – зазначається код причини коригування 501, а у разі виправлення помилок у податковій накладній, складеній на операції з реалізації окремих видів товарів на митний території України – зазначається код причини коригування 104.

ЗІР, категорія 101.29


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали