Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як через Електронний кабінет надіслати заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного страхування

30.10.2023 50 0 0

Чи можливо надіслати в електронному вигляді (у т. ч. через Електронний кабінет) Заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску)?

В Головному правлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що відповідно до абзацу першого ч. 3 ст. 10 Закону від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платники, які мають право на добровільну сплату ЄСВ, подають до контролюючого органу за місцем проживання відповідну Заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата ЄСВ) в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та Фондом загальнообов’язкового державного соцстрахування на випадок безробіття.

Згідно з пп. 1 п. 3 розд. V Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449, особа, яка виявила бажання брати участь у системі добровільного страхування, подає до контролюючого органу за місцем проживання у паперовому або електронному вигляді Заяву за формою згідно з додатком 3 до Інструкції № 449, копію трудової книжки (за наявності); виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5); копію документа, що посвідчує особу, а члени особистого селянського господарства надають також документ, що підтверджує їх членство в такому господарстві.

Електронна форма Заяви згідно з додатком 3 до Інструкції № 449 за ідентифікатором форми F1309401 розміщена на вебпорталі ДПС за посиланнями: «Головна»/«Електронна звітність»/«Платникам податків про електронну звітність»/«Інформаційно-аналітичне забезпечення»/«Реєстр електронних форм податкових документів»/«Реєстр електронних форм податкових документів (перелік сервісних запитів) для фізичних осіб та Головна»/«Електронний кабінет»/«Бланки звітності».

Порядок функціонування Електронного кабінету визначається наказом Мінфіну від 14.07.2017 № 637.

В режимі «Введення звітності» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету користувач може створити, заповнити, відредагувати, підписати та надіслати Заяву за формою згідно з додатком 3 до Інструкції № 449 в електронній формі за ідентифікатором форми F1309401.

Покрокова інструкція щодо створення електронних документів за допомогою режиму «Введення звітності» розміщена у відкритій частині Електронного кабінету в розділі «Допомога».

ГУ ДПС в Івано-Франківській області

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали