Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Головні бухгалтерські новини тижня (26.05.2025–30.05.2025)

Головне
02.06.2025

Зміни в законодавстві з 26 по 30 травня 2025 року

Документи, які набули чинності з 26 травня по 1 червня 2025 року

Про що потрібно знати на цьому тижні?

Затверджено зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати ЄСВ

Абзаци сьомий, восьмий пп. 5 п. 2 розд. ІII Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449, викладено в новій редакції.

Визначено критерії, за яких діяльність не вважатиметься наданням фінансових послуг

Нові критерії будуть використовуватися НБУ для визначення фактів нездійснення діяльності з надання фінансових послуг або окремої фінансової послуги.

Змінено переліки корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення

Змінами викладено в новій редакції Перелік корисних копалин загальнодержавного значення та Перелік корисних копалин місцевого значення. 

Оновлено форми статзвітності щодо продукції тваринництва та кількості с/г тварин

Держстат оновив форми державних статистичних спостережень щодо виробництва продукції тваринництва, кількості сільськогосподарських тварин і забезпеченості їх кормами й отримання повної, всебічної та об’єктивної статистичної інформації.

Оренду держмайна на ТОТ автоматично продовжуватимуть протягом воєнного стану

КМУ вніс зміни до постанови «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану».

Актуально:

ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.05.2025

ДПС на звернення Комітету Верховної Ради з питань фінансової, податкової та митної політики надало відповіді на запитання щодо застосування окремих норм податкового законодавства.

Обов’язок щодо особистого страхування від нещасних випадків на транспорті скасовано

Урядом визнано такою, що втратила чинність, постанову КМУ «Про затвердження Положення про обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті».

Планують посилити відповідальність за невиконання вимог Укртрансбезпеки

Урядом схвалено законопроєкт «Про внесення змін до статті 18857 Кодексу України про адміністративні правопорушення».

Скасовано деякі кваліфікаційні характеристики медичних посад: наказ МОЗ

МОЗ внесло чергові зміни до Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників.

Оприлюднено показники середньої зарплати за січень-квітень 2025 року

Пенсійним фондом затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за квітень 2025 року.

Важливо:

Аудит трудових книжок при оцифруванні: алгоритм дій від ПФУ

Перед скануванням необхідно провести аудит трудової книжки, перевіривши правильність записів та їх відповідність вимогам законодавства.

Які показники впливають на суму лікарняних

У разі настання тимчасової непрацездатності, зумовленої хворобою, одним із основних чинників, що впливає на право особи на отримання матеріального забезпечення, є наявність відповідного страхового стажу.

Бронювання працівників підприємств секторального переліку об'єктів критичної інфраструктури: лист Мінекономіки

Мінекономіки щодо організації бронювання військовозобов’язаних надало роз'яснення про практичне застосування Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час і Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими.

Бронювання працівників ЖКГ: роз'яснення Мінекономіки

Мінекономіки надало чергові роз'яснення щодо організації бронювання військовозобов’язаних, що здійснюють виробництво, транспортування теплової енергії та надають послуги споживачам з постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, управління побутовими відходами, та які підлягають бронюванню.

Які строки відпусток без збереження зарплати

Згідно із Законом від 15.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» розрізняють два види безоплатних відпусток, які можуть надаватись у період дії воєнного стану.

Читайте нове:

Коментарі до матеріалу
Зміст
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
28.07.2025
Працівники у відпустках по вагітності та пологах, по догляду за дітьми, у відпустці без збереження заробітної плати тощо: як правильно заповнити додаток 4ДФ
Кількість працівників, які знаходяться у відпустках по вагітності та пологах, по догляду за дітьми, у відпустці без збереження заробітної плати, тощо та по яких у звітному періоді не здійснювалось нараховування (виплата) доходів за ознакою «101», в графі «Працювало за трудовими дог...
28.07.2025
Кількість РРО/ПРРО збільшилась: за який період провести доплату за ліцензію
У разі збільшення кількості РРО/ПРРО у місці роздрібної торгівлі алкогольними напоями, доплата за ліцензію здійснюється щокварталу, рівними частками, починаючи з кварталу, в якому було додано такий РРО/ПРРО. Плата за квартал, у якому відбулось таке збільшення, здійснюється у повному обсязі за весь к...
28.07.2025
Компенсація моральної шкоди роботодавцем: правові позиції Верховного Суду
Судом зауважено, що компенсація моральної шкоди повинна відбуватися в будь-якому випадку її спричинення – право на відшкодування моральної (немайнової) шкоди виникає внаслідок порушення права особи незалежно від наявності спеціальних норм законодавства. Більше за темою: Стягнення матеріальної...
Кращі матеріали