Документи, які набули чинності з 22 по 28 червня 2026 року
Зміни в законодавстві з 22 по 26 червня 2026 року
Сільгоспвиробники зможуть отримати до 1 000 грн на гектар безповоротної державної допомоги на закупівлю комплексних мінеральних добрив українського виробництва з розрахунку до 7 тонн на 100 гектарів оброблюваних угідь.
Зміни та уточнення стосуються територіальних громад Донецької, Дніпропетровської, Сумської, Миколаївської, Харківської, Херсонської та Запорізької областей.
Мінекономіки затвердило Критерії визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для галузей національної економіки.
Кабмін вніс зміни до низки нормативних актів, які регулюють застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та програмних РРО (ПРРО).
НБУ унесено зміни до Інструкції про порядок організації касової роботи банками та проведення платіжних операцій надавачами платіжних послуг в Україні.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила нові критерії, за якими визначатимуть важливі для української економіки підприємства.
Набрали чинності два накази, якими внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.
Верховна Рада отримала законопроєкт про статус учасників забезпечення життєдіяльності населення, функціонування держави та критичної інфраструктури на територіях активних бойових дій, гарантії їх соціального захисту.
Одночасно МОН оприлюднило алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників закладів освіти, підприємств, установ та організацій, які отримали відповідний статус.
МОЗ оновило Критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, установи та організації, які мають важливе значення для галузі національної економіки у сфері охорони здоров’я.
Головна мета – оновити дані: зафіксувати зміни посад, освіти, сімейного стану чи прописки та прибрати помилки.
Користувач має можливість накласти на електронні документи кваліфікований електронний підпис, отриманий у КНЕДП ДПС.
Мінфін затвердив УПК щодо окремих питань застосування режиму звільнення від обкладення ПДВ.
Рішення про видачу листка непрацездатності як продовження раніше виданого з дати наступної за датою завершення періоду непрацездатності, засвідченого раніше виданим листком непрацездатності, приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, а за її відсутності – керівник закладу.
Роботодавцю необхідно видати наказ про приведення найменування професії працівника у відповідність до вимог Класифікатора професій, а також внести відповідні зміни до штатного розпису.