На засіданні Комітету з питань аграрної та земельної політики вкотре було порушено проблемне питання бронювання військовозобов’язаних, які працюють в аграрному секторі, зокрема, бронювання працівників фермерських господарств, які мають в обробітку менше 500 га землі. Члени Комітету підтримали рішення звернутись до Уряду щодо визначення працівників фермерських господарств, які мають в обробітку менше 500 га землі такими, що мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період.
Як зазначили народні обранці процедура з бронювання працівників агропідприємств, що загострює і так болюче питання дефіциту трудових ресурсів у сільській місцевості на передодні весняної посівної кампанії 2025 року, ставить під загрозу виконання завдань по забезпеченню продовольством України та його експорту на світові ринки.
Підприємства, що обробляють понад 500 га землі, можуть подавати заявки через портал «Дія» для отримання статусу критично важливого підприємства. Водночас фермерські господарства, які обробляють до 500 га, складають найбільш численну групу агровиробників і переважно є сімейними господарствами, що відповідно до законодавства використовують власну працю (засновників – членів родини).
Через це виникла критична ситуація, оскільки такі господарства подають заявки на статус критично важливих підприємств до обласних адміністрацій, де наразі відсутні єдині критерії та методичні рекомендації щодо бронювання військовозобов’язаних працівників аграрного сектору.
Невизначеність у процесі мобілізації створює нерівні умови для фермерів, що може негативно вплинути на продовольчу безпеку країни, стабільний розвиток аграрного сектору.
Отже, пропонується врахувати такі параметри для бронювання:
Верховна Рада
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm