Зміни в законодавстві з 01 по 05 листопада 2021 року
Важливі роз'яснення держорганів на 05 листопада 2021 року
Документи, що набрали чинності з 01 по 05 листопада 2021 року
Працівники, які підлягають обов’язковій вакцинації і не вакциновані від коронавірусу, повинні бути відсторонені від роботи з 8 листопада. Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів №1096 від 20 жовтня.
Верховна Рада ухвалила законопроект № 3205-2 про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. За це проголосували 262 народні депутати. Фонд надаватиме гарантії в обсязі до 50 % непогашеної суми основного боргу та гарантії на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років.
Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс статтею 321–3, яка передбачає:
ДПС пропонує Мінфіну затвердити розроблений проект наказу «Про внесення змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість».
Безпосередньо усувати працівників, які відмовляються чи ухиляються від вакцинації, будуть керівники органів прокуратури та установ, у яких ті працюють. Термін усунення діятиме доти, доки людина не вакцинується.
2 листопада Верховна Рада України звершила процес розгляду проекту Держбюджету-2022 у першому читанні. Так, Верховна Рада прийняла постанову щодо висновків та пропозицій до проекту закону про Державний бюджет України на 2022 рік. За відповідне рішення проголосували 273 народних депутати.
Основними пріоритетами Держбюджету-2022 є:
Згідно з Законом України «Про державний бюджет України на 2021 рік» з 1 грудня підвищується розмір мінімальної заробітної плати до 6500 гривень, а отже змінюється й ставка єдиного соціального внеску . Зокрема, мінімальний розмір ЄСВ з 1 грудня становите 1430 грн (6500 х 22%).
Якщо роботодавець відсторонить працівника від роботи у зв’язку з відмовою вакцинуватися від COVID-19, працівник може оскаржити таке відсторонення в суді. Чинним законодавством про працю не передбачена така підстава для звільнення як відсутність у працівника щеплення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 або відмова від вакцинації.
Сума виплат у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні) розглядається як заробітна плата платника ПДФО, то у разі її не перевищення граничного розміру загального місячного оподаткованого доходу від одного працедавця у вигляді заробітної плати, який передбачений нормами п. п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, найманий працівник має право на ПСП.
Документи вважаються врученими, якщо вони надіслані платнику податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Інспектори праці виклали відповіді на поширені запитання, які стосуються типових форм трудових договорів про дистанційну та надомну роботу.