Кабінет Міністрів України постановою від 28.10.2021 № 1117 вніс зміни до Положення про Державну службу України з питань праці. Держпраці буде здійснювати у передбачених законодавством випадках реєстрацію декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.
Надалі Держпраці для виконання покладених на неї завдань матиме право надсилати роботодавцям подання про невідповідність окремих посадових осіб займаній посаді, передавати матеріали відповідним органам для притягнення таких осіб до відповідальності згідно із законом.
Кабінет Міністрів України постановою від 28.10.2021 № 1117 вніс зміни до Положення про Державну службу України з питань праці. Постанову опубліковано в «Урядовому кур'єрі» від 03.11.2021 № 211. Зміни діють з 3 листопада 2021.
Постановою Уряду уточнено редакцію окремих норм Порядку проведення індексації грошових доходів, зокрема, для:
25 жовтня 2021 року наказом Міністерства економіки України затверджено зміни до національного класифікатора професій Принциповими новаціями є включення освітньої кваліфікації за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти до розділу «Професіонали» та остаточне прирівняння на ринку праці освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста і молодшого бакалавра. Змінами скасовуються застарілі, а також затверджуються нові назви кваліфікаційних угруповань і професійні назви робіт, що не відображені в номенклатурі посад освітянського ринку праці, а також вносяться зміни в опис розділів класифікації професій.
Останні оновлення стосуються позначки про зв’язок страхового випадку із виробництвом, а також врегульовують набуття е-лікарняними по вагітності та пологах статусу «готовий до сплати».
Порядок визначає процедуру подання та розгляду апаратом ДПС скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу та скарг банків на рішення про накладення фінансових санкцій.
Уряд ухвалив історичну для земельної реформи постанову «Про затвердження методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок». Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.
Відтепер нормативно-грошова оцінка визначається так: площа земельної ділянки, що підлягає оцінці, множиться на чітко визначений норматив капіталізованого рентного доходу та п'ять коефіцієнтів, які залежать від розташування, призначення та якості земельного активу. Іншими словами: те, наскільки близько земельна ділянка розташована до великих міст чи курортно-рекреаційних об'єктів; чи є вплив радіаційного забруднення; яке її цільове призначення; які регіональні та зональні фактори її місце розташування, – це все впливатиме на кінцевий розмір НГО.
На сайті Держстату розміщено сторінку із змінами у поданні форм державних статистичних спостережень до органів державної статистики на 2022 рік.
Наказом Держстату від 17.09.21 р. № 238 визнали такими, що втратили чинність:
Згодом Наказом від 22.10.21 р. № 266 Держстат скасував свій Наказ № 238. Наказ № 266 також визнав такими що втрачають чинність вказані вищі накази про затвердження типових форм первинного обліку.