Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Роботодавці зможуть затверджувати програми психосоціальної підтримки працівників

Нове

11.02.2025 13 0 0

Законом від 15.01.2025 № 4223-IX «Про систему охорони психічного здоров'я в Україні» (далі – Закон № 4223) встановлюється, що кожен роботодавець може розробити та затвердити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці. Законо набув чинності з 8 лютого та буде введений в дію через один рік після дня його опублікування. Тобто його норми наберуть чинності з 8 лютого 2026 року.

При цьому протягом шести років з дня опублікування цього Закону сертифікація фахівців у сфері психічного здоровʼя, передбачена ст. 38 Закону № 4223, є добровільною. Через шість років з дня опублікування Закону № 4223 така атестація буде обовʼязковою.

Законом прописано, що суб’єктами, які забезпечують організацію надання допомоги у сфері психічного здоров’я або сприяють їй, будуть у тому числі й роботодавці.

А отримувачами допомоги у сфері психічного здоров’я будуть, серед іншого, працівники, трудові колективи, військові підрозділи (команди).

У Законі № 4223 вказано, що кожен роботодавець може розробити та затвердити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.

Функції та повноваження охорони психічного здоров’я, її типове положення має затвердити Кабмін.

Також Законом № 4223 встановлено обовʼязок щодо створення Нацкомісії з питань психічного здоров’я як постійно діючого колегіального органу, що має юридичний статус установи, яка перебуватиме у сфері управління безпосередньо КМУ. 

Повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, у сфері охорони психічного здоров’я, прописано у ст. 12 Закону № 4223.

МОЗ


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали