Дивіденди - 2019: нарахування, бухоблік, звітність
Дивіденди – це частина чистого прибутку, розподілена між учасниками (власниками) згідно із часткою їх участі у власному капіталі підприємства.
З 07.02.19 р. НБУ розширив перелік валютних послаблень для бізнесу. Зокрема, відтепер дивіденди виплачуються незалежно від періоду, за який здійснюється така виплата, у тому числі за 2018 рік.
Для цілей податкового обліку дивідендом уважається платіж, який здійснюється юрособою (у т. ч. емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів або інших цінних паперів) у зв'язку з розподілом частини прибутку, розрахованого за правилами бухобліку
Виплачувати дивіденди своїм власникам має право будь-яке господарське товариство (у т. ч. і ТОВ), а також приватне підприємство
Ми підготували для вас підбірку самих актуальних та ексклюзивних матеріалів по цій темі, в якій пропонуємо готові рішення:
Виплата дивідендів материнською компанією: чи потрібен авансовий внесок
Загальні правила виплати дивідендів
Якщо виникає конфлікт між законодавством двох держав:яке правильно застосувати його та як правильно застосувати довідку про уникнення оподаткування:
Дивіденди нерезиденту: як уникнути подвійного оподаткування
Особливості оподаткування, відображення в звітності та бухобліку дивідендів, які виплачуються фізособам - резидентам / нерезидентам і юрособам - резидентам і нерезидентам, порядок виплати дивідендів платниками єдиного податку, реінвестування та виплата у натувальній формі.
Дивіденди ТОВ та ФОП: податкові нюанси
Порядок виплати дивідендів АТ і їх оподаткування має свої нюанси і регулюється крім статуту, профільного закону і НК Положенням про дивідендну політику (виплаті дивідендів), яке розробляється в АТ з урахуванням вимог чинного законодавства.
Господарські організації, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, за підсумками календарного року зобов'язані спрямувати частину чистого прибутку на виплату дивідендів.
Дивіденди акціонерних товариств та держпідприємств: податкові нюанси
Відображення операції з нарахування та виплати дивідендів фізособам у формі № 1ДФ; приклади відображення в бухобліку операцій з нарахування та виплати грошових дивідендів фізособам-резидентам.
Виплата дивідендів у грошовій формі фізособам-резидентам
Порядок оподаткування дивідендів залежить від статусу емітента (платник податку на прибуток, єдинник тощо), а у ФГ – ще й від того, як розподіляється прибуток: пропорційно до внесків членів ФГ у складений капітал чи до трудової участі.
Дивіденди фізособам: оподаткування та облік
Фрагмент розділів статуту ФГ, присвячених складеному капіталу, часткам членів ФГ та виплаті дивідендів
Розподіл прибутку ФГ: дивіденди чи ні
Періодичність розподілу дивідендів, зразок протоколу загальних зборів учасників
Виплата дивідендів: строки, порядок, форма
Бухоблік, оподаткування: приклади. Звертаємо вашу вагу, що порядок обкладення ЄП операцій з отримання та виплати дивідендів «натурою» в ПК чітко не виписаний. Читайте, що ми пропонуємо:
Порядок виплати дивідендів єдинником
У наступній публікації ви отримуєте відповіді на питання:
- коли платити авансовий внесок?
- як розрахувати суму такого внеску?
- як зарахувати суми сплаченого авансового внеску в рахунок податку на прибуток?
- як відкоригувати фінрезультат при отриманні дивідендів?
- в яких випадках операція по виплаті дивідендів може бути контрольованою.
Дивіденди у платників податку на прибуток
Особливості заповнення додатка АВ до декларації у разі виплати дивідендів фізособам
При утриманні податків (крім ВЗ) можна скористатися нормами міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування, якщо нерезидент подасть відповідну довідку
Виплата дивідендів нерезидентам
Емітент - інвестор: у кого доходи і витрати?
Бухоблік дивідендів, отриманих від резидента і виплачених резидентам
При виплаті дивідендів у натуральній формі підприємство повинно відобразити в обліку як нарахування дивідендів, так і продаж майна. Коли сплачується авансовий внесок.
Виплата дивідендів у натуральній формі
Роз'яснення ДФС
Щодо порядку оподаткування дивідендів, сплачених на користь засновника – нерезидента
Виплата дивідендів фізособі: як відобразити у декларації з податку на прибуток
Коментарі до матеріалу
Відсортовано: по часу за популярністю
Всього коментарів 1