Як виплатити дивіденди в натуральній формі
Дивіденди: нарахування та виплата (частина друга)
Акценти статті: кому та коли можна виплачувати дивіденди в натуральній формі; як обкладається податками операція із виплати дивідендів в натуральній формі; як відобразити виплату дивідендів у натуральній формі в бухобліку.
Під виплатою дивідендів у натуральній формі мається на увазі їх виплата товарами, сільгосппродукцією або основними засобами (далі – майно, ОЗ). Про те, в яких випадках можна проводити такі виплати, ми писали в «Виплата дивідендів: правила та юридичні тонкощі». Якщо коротко, то ТОВ, приватні підприємства, фермерські господарства можуть виплачувати дивіденди в натуральній формі, а акціонерні товариства не мають такого права.
При виплаті дивідендів у натуральній формі здійснюються одночасно дві операції:
- нарахування і виплата дивідендів;
- продаж майна, яке передається у вигляді дивідендів.
Рішення про виплату дивідендів (їх частину) майном фіксують у протоколі загальних зборів (або в рішенні власника, яке має статус протоколу). У ньому зазначають, яким саме майном і в якій кількості буде здійснена виплата. Потім укладають звичайний договір купівлі-продажу майна.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року