Передання боргових зобов’язань досі викликає запитання, так само, як і відмінності між договором факторингу та договором відступлення прав вимоги або переведення боргу, а також бухгалтерський та податковий облік таких операцій.
У цій збірці матеріалі ми зупинимось детально на порядку укладення таких договорів, відмінностях між ними, питанні отримання ліцензії на здійснення операцій, пов’язаних із заміною кредитора в зобов’язанні, можливостях укладення таких договорів платниками єдиного податку тощо.
Крім того, розглянемо особливості бухгалтерського та податкового обліку операцій, пов’язаних із переданням боргових зобов’язань.
А передусім зупинимося на ролі таких договорів у господарській діяльності підприємства, визначимо, як вони впливають на ділову репутацію суб’єкта господарювання, розширення обсягів збуту та розширення кола потенційних клієнтів.
Усім підприємствам відомо, що наявність значних сум дебіторської заборгованості в балансі є великою проблемою, оскільки призводить до відволікання обігових (ліквідних) коштів з господарського обороту підприємства, неможливості вчасно обслуговувати господарський оборот, розраховуватися з кредиторами, здійснювати придбання сировини для ведення виробничої діяльності та, як наслідок, до зниження обсягів виробництва і зменшення прибутку.