Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як часто слід видавати наказ про стан військового обліку та куди його подавати?

26.01.2024 585 0 2

Наказ про стан військового обліку за минулий рік та завдання на наступний рік видають усі державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від підпорядкування та форми власності. Цього вимагає абзац четвертий п. 72 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2023 № 1487 (далі – Порядок № 1487). У зв’язку із цим виникають два запитання.


Запитання – відповіді

Чи потрібно щороку видавати наказ про стан військового обліку?

Так, цей наказ видається щороку до 1 лютого на підставі звітів, результатів вжитих заходів та перевірок стану військового обліку в минулому році відповідно до компетенції.

Цим розпорядчим документом мають визначатися завдання щодо методичного забезпечення військового обліку, підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку, інші заходи щодо поліпшення стану військового обліку, а також затверджуються плани перевірок стану військового обліку на підприємствах, в установах та організаціях, які перебувають у сфері управління держорганів, органів місцевого самоврядування.

Чи треба передавати наказ до ТЦК та СП?

Лише держоргани щороку до 10 лютого подають витяги з наказів (розпоряджень) до Генерального штабу ЗСУ (абзац шостий п. 72 Порядку № 1487). Всі інші юридичні особи не подають його ні до Генштабу, ні до ТЦК та СП. Наказ перевірятимуть у разі проведення перевірки стану військового обліку.

Наведемо приклад оформлення такого наказу (див. зразок).

Зразок

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фортеця»
(ТОВ «Фортеця»)

Код ЄДРПОУ 14195605

НАКАЗ

29.01.2024                                                                           Київ                                                                                 № 26-ОД

Про стан військового обліку призовників,
військовозобов’язаних та резервістів

НАКАЗУЮ:

1. Начальнику відділу кадрів ТКАЧЕНКО Світлані:

  • дотримуватися плану військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів на 2024 рік від 05.01.2024;
  • урахувати в роботі інформацію про стан військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів за 2023 рік;
  • забезпечити функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
  • до 01.09.2024 вжити заходів щодо підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку (Дейнека Марина), та фахівця з питань мобілізаційної роботи (Лапін Василь);
  • розробити та затвердити плани перевірок стану військового обліку;
  • до 01.12.2024 провести внутрішній аудит військового обліку ТОВ «Фортеця».

2. Керівникам усіх відділів ТОВ «Фортеця» проводити роз’яснювальну роботу серед підлеглих призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо їхніх обов’язків як військовозобов’язаних.

Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор (підпис) Дмитро САВЧИН

З наказом ознайомлені:

<...>

Наказ про стан військового обліку призовників.doc
Завантажити

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Кадровик»

«КАДРОВИК» UTEKA.UA для інспекторів з кадрів, менеджерів персоналу, або ж начальник відділу кадрів, тобто в професійному житті пов’язані із роботою з кадрами, Розділ «КАДРОВИК» - саме для вас! Великий банк кадрових знань із щоденним оновленням, генератор рішень, який допоможе витрачати мінімум часу на вирішення задач.

4596 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали