Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

(Не)поновлення дії трудового договору під час призупинення

24.07.2024 133 0 0

Ситуація із практики

Як діяти, якщо роботодавець хотів би поновити дію призупиненого трудового договору, а працівник - ні. Чи має право роботодавець звільнити працівника в період призупинення трудового договору?

Умови та порядок призупинення дії трудового договору регулюються ст. 13 Закону від 15.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі – Закон № 2136). Детальніше про призупинення можна почитати у статті «Призупинення дії трудового договору: зміни, які потрібно врахувати».

Згідно з ч. 2 ст. 13 Закону № 2136 призупинення дії трудового договору може здійснюватися з ініціативи однієї із сторін, тобто або працівника, або роботодавця.

У разі ухвалення рішення про скасування призупинення дії трудового договору до припинення або скасування воєнного стану роботодавець за 10 календарних днів до відновлення дії трудового договору повинен повідомити працівника про необхідність стати до роботи.

Умови та порядок повернення працівника до роботи можуть бути передбачені також у наказі про призупинення дії трудового договору, з яким працівник обов’язково мав бути ознайомлений.

Проте, якщо працівник не має змоги виконувати свою роботу, він може ініціювати подальше призупинення дії трудового договору. Для цього треба подати відповідну заяву роботодавцю.

Водночас наголосимо, що головна умова призупинення дії трудового договору, зокрема, з ініціативи працівника – це неможливість виконання ним роботи (наприклад, через бойові дії житло працівника було знищене, що змусило його змінити місце проживання).

Якщо ж працівник не може вийти на роботу з інших причин (тобто не має підстав для подальшого призупинення дії трудового договору), він може скористатися правом на відпустку (детальніше про відпустки у разі призупинення дії трудового договору можна почитати у статті «Призупинення трудового договору та надання відпусток»).

Наголосимо, що під час призупинення дії трудового договору не заборонено звільнення працівника. Краще - щоб таке звільнення було ініційоване працівником. Проте звільнення з інших підстав, зокрема з ініціативи роботодавця, також можливе.

В такому випадку, роботодавець має спочатку видати наказ про скасування призупинення дії трудового договору з цим працівником, повідомивши його за 10 днів, а вже потім провести процедуру звільнення.

Увага! Якщо у вас є запитання, то можете зателефонувати на нашу консультаційну лінію або залишити запитання в Особистому кабінеті.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Кадровик»

«КАДРОВИК» UTEKA.UA для інспекторів з кадрів, менеджерів персоналу, або ж начальник відділу кадрів, тобто в професійному житті пов’язані із роботою з кадрами, Розділ «КАДРОВИК» - саме для вас! Великий банк кадрових знань із щоденним оновленням, генератор рішень, який допоможе витрачати мінімум часу на вирішення задач.

4596 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали