Як вносяться зміни до штатного розпису?
Практична ситуація
Підприємству потрібно внести зміни до штатного розпису в середині року. Чи можливо це? Чи є обмеження щодо кількості таких змін протягом року? Як правильно це зробити?
Порядок оформлення, затвердження та внесення змін до штатного розпису законодавством не встановлено. Є лише затверджена наказом Мінфіну від 28.01.2002 № 57 форма штатного розпису для підприємств, установ та організацій, які фінансуються з бюджету.
Згідно зі ст. 64 Господарського кодексу від 16.01.2003 № 436-IV підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.
Відповідно, рішення про внесення змін до штатного розпису роботодавець приймає самостійно. Тобто він має право вносити зміни до штатного розпису в будь-який момент протягом календарного року, зафіксувавши таке рішення в розпорядчому документі. Такі зміни можуть бути внесені, зокрема, у разі:
- створення нових і ліквідації наявних структурних підрозділів;
- уведення посад/професій;
- виведення виходячи з потреб виробництва певної кількості штатних одиниць;
- зміни раніше визначених умов праці у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці.
Кількість і періодичність унесення змін до штатного розпису протягом року в таких випадках законодавством не обмежується.
Порядок унесення змін до штатного розпису залежить насамперед від характеру таких змін. Для внесення змін видається наказ про затвердження штатного розпису в новій редакції та скасування чинного (див. зразок). Зазвичай новий штатний розпис набирає чинності з першого числа наступного місяця.
У разі введення/виведення посад (професій), зміни раніше визначених умов праці працівників рекомендується видати наказ про внесення змін до штатного розпису без його заміни, тобто затверджувати штатний розпис у новій редакції не потрібно.
Коментарі до матеріалу