• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи включається час відпустки для догляду за дитиною до 3 років до стажу роботи?

Працівниця перед виходом у відпустку для догляду за дитиною до 3 років використала всі дні щорічної відпустки, що належать їй за відпрацьований період. На роботу вона вийшла після декретної відпустки і відпустки для догляду за дитиною до 3 років і відразу звернулася до роботодавця з проханням надати їй чергову відпустку. На думку працівниці, їй належить чергова відпустка за період її перебування у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, оскільки весь цей час вона числилася в штаті підприємства. Роботодавець відмовив у наданні щорічної відпустки, оскільки визнав, що за зазначений період відпустка працівниці не належить. Хто має рацію в цьому випадку?

Має рацію роботодавець. Щорічна відпустка не може бути надана за період перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років.

Пояснимо чому. Відпустка працівникам надається за фактично відпрацьований час. Базою для розрахунку цього часу є робочий рік (ч. 1 ст. 75 КЗпП; ч. 1 ст. 6 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі – Закон № 504). Але з робочого року можуть виключатися періоди, коли працівник числився у штаті, але фактично не працював. Одним з таких періодів і є час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону № 504).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали