• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи включається до стажу час відпустки за свій рахунок?


Працівник протягом робочого року за сімейними обставинами перебував два місяці у відпустці без збереження заробітної плати. Чи включається період перебування працівника у відпустці за свій рахунок до стажу роботи, який дає право на щорічну відпустку?


До стажу, який дає право на щорічну відпустку, включається не більше 15 календарних днів відпустки за свій рахунок. Пояснимо докладніше.

До стажу роботи, який дає право на щорічну відпустку, включається, зокрема, час відпустки без збереження заробітної плати, наданої працівникові за сімейними обставинами. Проте тривалість такої відпустки не може перевищувати 15 календарних днів на рік (п. 4 ч. 1 ст. 9, ст. 26 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі – Закон № 504). Тому решта часу, який працівник перебував у відпустці за свій рахунок за сімейними обставинами, не може бути включена до стажу роботи, який дає працівникові право на щорічну відпустку.

Проте, згідно зі ст. 25 Закону № 504, деякі категорії працівників мають право взяти відпустку за свій рахунок на триваліший час. Тобто понад 15 календарних днів, передбачених ст. 26 Закону № 504 для всіх працівників. Час відпусток без збереження зарплати в межах, установлених ст. 25 Закону № 504, також включатиметься до стажу, який дає таким працівникам право на щорічну відпустку.

«Зайві» дні відпустки без збереження зарплати (тобто надані роботодавцем понад період, установлений ст. 25 та 26 Закону № 504 відповідно), не можуть бути включені до стажу, який дає право на чергову відпустку.

Нагадаємо, що надання працівникам відпусток за свій рахунок тривалістю більше, ніж їм належить, є порушенням трудового законодавства. А це чревато для роботодавця притягненням до відповідальності (лист Мінсоцполітики від 29.04.16 р. № 243/13/116-16).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Чи включається до стажу час відпустки за свій рахунок?