• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

У яких межах можна притягти головного бухгалтера до матеріальної відповідальності за завданий збиток?

У декларації з податку на прибуток головний бухгалтер припустилася помилки. При виправленні цієї помилки шляхом подання уточнюючої декларації підприємство донарахувало та сплатило податкові зобов'язання, а також 3%-вий штраф, передбачений п. 50.1 Податкового кодексу. Сума штрафу становила 25 000 грн. Зараз головний бухгалтер звільняється з підприємства. Чи можна стягнути з неї збитки, завдані підприємству, у сумі сплаченого підприємством штрафу?

Притягнути головного бухгалтера до матеріальної відповідальності можна. Проте з дотриманням ряду правил щодо розміру і строків погашення матеріального збитку. І перш ніж карати, потрібно досконально розібратися у причинах помилки.

Пояснимо докладніше.

Правила притягання до матеріальної відповідальності працівників підприємства встановлені гл. IX КЗпП. Так, у ст. 130 КЗпП сказано, що до матеріальної відповідальності працівники можуть бути притягнуті за наявності одночасно чотирьох умов:

  1. працівник порушив свої трудові обов'язки;
  2. у підприємства є прямий дійсний збиток;
  3. є причинний зв'язок між порушенням і збитком;
  4. установлена провина працівника у завданні збитку.

  1. працівник порушив свої трудові обов'язки;
  2. у підприємства є прямий дійсний збиток;
  3. є причинний зв'язок між порушенням і збитком;
  4. установлена провина працівника у завданні збитку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали