• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Звільнення за скороченням чисельності або штату працівників: відповідаємо на ваші запитання

28.11.2019 2932 0 0

Роботодавець має право «скоротити» (звільнити) співробітника за скороченням чисельності або штату працівників (далі – скорочення) у зв'язку зі змінами в організації виробництва та праці. До таких змін належить, зокрема, перепрофілювання підприємства, раціоналізація робочих місць, запровадження нових форм організації праці тощо (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП).

У чому різниця між двома процедурами? Скорочення чисельності передбачає звільнення працівників, а скорочення штату – зменшення кількості або ліквідацію певних посад, спеціальностей, професій тощо у штатному розписі.

Нижче в таблиці ми відповіли на найбільш розповсюджені запитання, пов'язані з процедурою звільнення за зазначеними підставами. Ви дізнаєтеся, як оформити і коли направити працівникам повідомлення про скорочення, коли можна видати наказ про звільнення, який порядок звільнення за скороченням, за яких умов працівника можна звільнити за скороченням, що робити, коли працівник не згоден зі скороченням, а також, які виплати (допомога, компенсація) належать працівникам, що потрапили під скорочення. Знання цих нюансів убереже роботодавця від судових спорів зі звільненими за скороченням співробітниками і від фінансових та адміністративних штрафів за порушення порядку звільнення за скороченням.

п/п

Запитання

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали