Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Звільнення за переведенням: про що потрібно знати роботодавцеві?

04.06.2020 1127 0 0

Однією з підстав для розірвання трудового договору є переведення працівника з його згоди на інше підприємство (п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП). На жаль, у законодавстві чітко не прописано процедуру звільнення за цією підставою. Розповімо про порядок, який склався на практиці.

Отже, співробітник має намір звільнитися за переведенням на інше підприємство. У цьому випадку потрібно діяти таким чином.

Крок 1. Колишній і новий роботодавці узгоджують між собою умови переведення працівника. Зазвичай на практиці це відбувається шляхом обміну листами. Форму такого листа законом не затверджено, тобто лист складається в довільній формі.

Ініціатором може стати будь-який із двох роботодавців.

Наприклад, ініціативу взяв на себе роботодавець, у якого зараз трудиться співробітник. Тоді він направляє потенційному роботодавцеві лист-запит, у якому просить прийняти такого-то співробітника на роботу в порядку переведення. А новий роботодавець повинен йому відповісти згодою або відмовою від такого переведення письмово.

Якщо ініціатором буде керівник підприємства, на яке переводиться працівник, він повинен направити лист-клопотання на ім’я керівника підприємства, де зараз працює співробітник, який його цікавить. Чинний роботодавець має дати відповідь письмово (згоден він на переведення цього співробітника чи ні).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали