• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи вказується повне найменування та адреса підприємства в листку непрацездатності?

24.01.2019 10139 0 0

Співробітник приніс листок непрацездатності, де зазначена скорочена назва підприємства й відсутня адреса підприємства. Чи можна прийняти до оплати такий лікарняний?


Ні, такий листок непрацездатності рекомендуємо не оплачувати. Повинна бути зазначена адреса підприємства. А скорочену назву підприємства можна навести, тільки якщо воно передбачене установчими документами юрособи. Розглянемо дану ситуацію докладніше.

Для початку нагадаємо, що порядок, умови видачі та продовження листків непрацездатності встановлені Інструкцією, затвердженою наказом МОЗ від 13.11.01 р. № 455 (далі – Інструкція № 455), а порядок заповнення листка непрацездатності – Інструкцією, затвердженою наказом МОЗ, Мінпраці та соцполітики, ФСС з ТВП, ФСС від нещасних випадків на виробництві від 03.11.04 р. № 532/274/136-ос/1406 (далі – Інструкція № 532).

Згідно з п. 2.2 Інструкції № 532 дані про місце роботи вказуються в паспортній частині листка непрацездатності зі слів непрацездатної особи. У п. 3.1 Інструкції № 532 уточнюється, що необхідно повністю вказати назву та місцезнаходження підприємства.

У листі ФСС з ТВП від 19.05.16 р. № 5.1-31-768 (далі – Лист № 5.1-31-768) сказано, що в листку непрацезданості повинне бути зазначене повне найменування підприємства. А якщо установчими документами затверджене скорочене найменування, його теж можна вказувати. Якщо ж скороченої назви в установчих документах не передбачено, тоді перекручення назви підприємства – неприпустима помилка при заповненні листка непрацездатності.

Що робити, якщо в лікарняному перекручена назва підприємства? У цьому випадку працівнику слід звернутися до установи охорони здоров'я, щоб там внесли виправлення до листка непрацездатності.

Не забудьте, щоб виправлення було належним чином засвідчене. На бланку листка непраце­здатності дозволяється робити не більше двох виправлень. При цьому виправлення тексту повинні підтверджуватися записом «Виправленому вірити», підписом лікаря та печаткою установи охорони здоров'я «Для листків непрацездатності» (п. 4.5 Інструкції № 532).

Що стосується місцезнаходження підприємства, то в листку непрацездатності вказується юридична адреса підприємства, тобто адреса, яка внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, підприємців і громадських формувань (далі – ЄДР) (Лист № 5.1-31-768).

Зверніть увагу! Згідно з п. 2.2 Інструкції № 532 у листку непрацездатності необхідно вказувати адресу підприємства. При цьому в бланку листка непрацездатності є тільки рядок для назви підприємства, але немає окремого рядка для адреси підприємства. Однак ФСС з ТВП у Листі № 5.1-31-768 зазначає, що адреса підприємства вказується обов’язково.

Тому якщо в листку непрацездатності відсутня адреса підприємства, такий лікарняний потрібно дооформити. У такому випадку співробітнику необхідно звернутися до установи охорони здоров'я, яка видала йому лікарняний, із проханням внести інформацію про місце­знаходження підприємства до листка непрацездатності.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали