• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи враховується доплата до МЗП під час розрахунку відпусткових?

Працівнику підприємства (його щорічна відпустка запланована на березень) у січні та лютому виплачували заробіток з доплатою до мінімальної зарплати (далі – МЗП). Чи бере участь така доплата в розрахунку середньої зарплати? Чи слід її коригувати, якщо в березні роботодавець підвищить оклади до рівня МЗП?

Так, доплата до МЗП бере участь у розрахунку середньої зарплати для оплати днів відпустки і суму доплати слід коригувати в разі підвищення окладів у розрахунковому періоді.

Перелік виплат, що беруть участь у розрахунках середньоденного заробітку для оплати днів щорічної відпустки, наведено в п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100). Так, поряд з основною зарплатою враховуються, зокрема, доплати та надбавки. При цьому мають ураховуватися не лише перелічені в п. 3 конкретні види доплат і надбавок, а й інші. Саме до інших доплат і можна віднести доплату до МЗП.

Тому й коригування такої доплати в разі підвищення окладів здійснюється на загальних підставах згідно з п. 10 Порядку № 100. Виходячи із цього пункту та інших положень Порядку № 100, сформулюємо два основних правила.

Правило 1. У разі коли підвищення окладів відбувається в розрахунковому періоді, на коефіцієнт зростання окладів коригуються виплати за місяці такого періоду до підвищення зар­плати. Середній заробіток для оплати відпустки визначається на підставі скоригованої величини таких виплат.

Правило 2. У разі якщо підвищення окладів відбувається не в розрахунковому періоді, а в періоді, коли за працівником зберігалася середня зарплата (наприклад, під час самої відпустки), на коефіцієнт підвищення окладів коригуються виплати за весь розрахунковий період. Якщо при цьому відпустка почалася в попередньому місяці перед підвищенням окладу, тоді за скоригованими виплатами має обчислюватися оплата тієї частини відпустки, що припадає на місяць підвищення зарплати.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали