Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Працевлаштування переселенців: як роботодавцеві отримати компенсацію витрат

Із цієї статті ви дізнаєтеся: у яких випадках роботодавці мають право отримати компенсацію на оплату праці та навчання переселенців, а також у якому порядку можна отримати таку компенсацію.

Що можна зробити на практиці: правильно оформити трудові відносини з переселенцем і подати документи до центру зайнятості на отримання компенсації.

Роботодавець, який прийме на роботу переселенців, може отримати від держави компенсацію витрат на оплату праці та навчання таких осіб (далі – компенсація). Ми розповімо, які умови необхідно виконати для отримання такої компенсації та як її можна отримати.

Право роботодавців на отримання компенсації в разі працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) закріплене у ст. 24 Закону від 05.07.12 р. № 5067-VI «Про зайнятість населення» (далі – Закон № 5067). А механізм отримання компенсації передбачений у порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб, затвердженому постановою КМУ від 08.09.15 р. № 696 (далі – Порядок № 696).

Отримати компенсацію за працевлаштування ВПО мають право всі роботодавці – суб'єкти господарювання (далі – СГ): як юрособи, так і підприємці.

Хто не має права на компенсацію?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали