• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Страховий стаж і догляд за літнім родичем

27.12.2019 1863 0 0

У статті розглянуто питання обчислення загального страхового стажу для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності у ситуації, коли за даними Пенсійного фонду страховий стаж у довідці відображено, але у трудовій книжці працівника немає записів про перебування його в той час у трудових відносинах, оскільки він доглядав за літнім родичем.

Ситуація

Працівник, який нещодавно влаштувався на роботу на підприємство, надав листок непрацездатності та довідку за формою № ОК-5 про підтвердження загального страхового стажу та страхового стажу за останні 12 місяців. Із довідки видно, що за 2015 рік у нього є 6 місяців страхового стажу, а страхувальник — районна державна адміністрація. Проте запису про трудові відносини в цей час немає. Зі слів працівника, він доглядав за літнім родичем. Чи зараховувати цей період до страхового стажу?

Платниками ЄСВ відповідно до абзацу сьомого п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464) є, зокрема, установи та організації, які, серед іншого, виплачують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства для непрацюючих працездатних осіб, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

Своєю чергою, постановою КМУ від 20.03.19 р. № 233 «Деякі питання державної допомоги окремим категоріям громадян» (далі — Постанова № 233) передбачено, що непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку, щомісячні компенсаційні виплати, призначені відповідно до постанови КМУ від 26.07.96 р. № 832 «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян»1 (далі — Постанова № 832) здійснюються до моменту втрати зазначеною особою такого права або до дати призначення їй іншої виплати, установленої законодавством.

Зазначені щомісячні компенсаційні виплати здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали