Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Стажування без оплати: чим це загрожує роботодавцю?

Підприємство хоче взяти на роботу нового співробітника. Але перш ніж оформити з ним трудові відносини, пропонує пройти стажування для перевірки його професійного рівня та навчання необхідним навичкам. Стажування полягає в тому, що майбутній співробітник безплатно виконує роботу, яку йому доведеться виконувати на цій посаді, протягом якогось часу до офіційного оформлення з ним трудових відносин. Чи правомірні такі дії підприємства? І якщо ні, то що загрожує підприємству та його посадовим особам за таке стажування майбутнього працівника?

Дії підприємства неправомірні, оскільки таку роботу не можна назвати стажуванням.

Стажування – це професійне навчання безпосередньо на робочому місці на виробництві або у сфері послуг для отримання відповідної кваліфікації або приведення кваліфікації у відповідність із вимогами сучасного виробництва та сфери послуг (ст. 8 Закону від 05.07.12 р. № 5067-VI (далі – Закон № 5067).

Згідно із Законом № 5067 стажування передбачене:

  • для студентів вишів та учнів професійно-технічних навчальних закладів, які здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований працівник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» і продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні. Вони мають право проходити стажування за майбутньою професією (спеціальністю) на будь-якому підприємстві – на умовах, визначених договором про стажування, у вільний від навчання час (ч. 1 ст. 29);
  • зареєстрованих безробітних. Вони можуть стажуватися на підставі договору, укладеного між державними центрами зайнятості, роботодавцем і безробітним (ч. 3 ст. 35 Закону № 5067).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали