• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Прямі витрати на оплату праці: склад та облік

02.08.2019 2971 0 1

Облік витрат на виробництво продукції

Витрати на оплату праці – одна зі складових виробничої собівартості продукції (послуг). Однак визначити склад таких витрат непросто. Зазвичай виникає запитання: включається оплата за невідпрацьований час до складу таких витрат чи ні? У консультації розглянемо склад таких витрат, їх документальне підтвердження та облік.

До складу прямих витрат на оплату праці включаються заробітна плата та інші виплати працівникам, які виробляють продукцію, виконують роботи або надають послуги, що можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат (п. 13 П(С)БО 16).

Для довідки. Об’єкт витрат – це продукція (роботи, послуги) або вид діяльності підприємства, що вимагають визначення витрат, пов’язаних з їх виробництвом (п. 4 П(С)БО 16).

Згідно зі ст. 1 Закону № 108 заробітна плата – це винагорода, яка обчислюється, як правило, у грошовому вираженні та яку на підставі трудового договору власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану роботу.

Заробітна плата складається з основної та додаткової зарплати, а також інших компенсаційних і заохочувальних виплат (ст. 2 Закону № 108).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали