• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Залучаємо співробітника до роботи у вихідний день: як оформити

11.01.2019 663 0 2

Із цієї статті ви дізнаєтеся: у яких випадках правомірно викликати співробітників для роботи у вихідний день і кого заборонено залучати до роботи у вихідні дні.

Що можна зробити на практиці: правильно оформити процедуру залучення співробітника до роботи в його вихідний день.

У свої вихідні дні всі співробітники без винятку повинні відпочивати від робочих буднів. Однак бувають ситуації, коли роботодавець змушений залучити співробітника до роботи в його законний вихідний. У консультації ми розповімо, коли роботодавець має право на законних підставах залучати співробітника до роботи у вихідний день і як правильно оформити його вихід на роботу в такий день.

У ст. 71 КЗпП прямо передбачено, що робота у вихідні дні заборонена. Однак у виняткових випадках залучення співробітника до роботи в його вихідний день допускається. Усі ці випадки передбачені в ч. 2 ст. 71 КЗпП, і даний перелік є вичерпним. Тобто роботодавець не має права «придумати» свої підстави й викликати співробітника на роботу у вихідний день, посилаючись на них.

Зверніть увагу! Заборона залучати до роботи у вихідний день стосується не загального вихідного дня – неділі (ст. 67 КЗпП), а вихідного дня працівника, який визначений у правилах внутрішнього трудового розпорядку підприємства (при п’ятиденному робочому тижні це зазвичай субота та неділя). Крім того, не потрібно ототожнювати вихідні дні зі святковими та неробочими днями, зазначеними в ст. 73 КЗпП (наприклад, 1 січня, 1 травня і т. д.).

Коли припустимо залучати співробітника до роботи у вихідний день?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали