Приймаємо на роботу за трудовим договором
Кадрові документи для «трудових» перевірок
Оформлення прийняття на роботу – важлива складова кадрової роботи. Є декілька важливих моментів, про які слід пам'ятати при працевлаштуванні працівників. Розглянемо основні правила та нюанси, що стосуються цієї теми.
При оформленні прийняття на роботу між роботодавцем і працівником укладається трудовий договір.
Трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом або фізичною особою (далі – роботодавець), за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, із підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку, а роботодавець – виплачувати працівнику зарплату та забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором та угодою сторін (ст. 21 КЗпП).
Правила укладення трудового договору визначено ст. 24 КЗпП. Трудовий договір зазвичай укладається в письмовій формі. На практиці його оформляють шляхом написання працівником заяви про прийняття на роботу та видання роботодавцем наказу про прийняття, з яким працівника знайомлять під підпис.
Коли відповідний наказ видано, а працівник із ним ознайомився і поставив під ним свій підпис, трудовий договір між працівником і роботодавцем уважається укладеним.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року