• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємство було перетворене: який запис унести до трудових книжок співробітників?

21.12.2018 391 0 0

Наше підприємство було реорганізоване шляхом перетворення, але всі співробітники залишаються працювати на своїх посадах. Який запис потрібно внести до трудових книжок – про переведення чи якийсь інший?


Ні, у такому разі вносити запис про переведення до трудових книжок співробітників не потрібно. Проте необхідно внести запис про реорганізацію підприємства. Пояснимо докладніше.

У разі реорганізації підприємства (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудових договорів із працівниками продовжується. Припинення трудового договору за ініціативою власника або уповноваженого ним органу можливе тільки в разі скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ст. 40 КЗпП) у результаті перетворення роботодавця. Тобто саме по собі перетворення підприємства не є підставою для переведення або звільнення співробітників.

Для довідки. Перетворення юридичної особи – це зміна його організаційно-правової форми. У разі перетворення до нової юрособи переходить усе майно, усі права та обов’язки його попередника (ст. 108 Цивільного кодексу).

Якщо скорочення працівників у результаті перетворення підприємства не було, то до трудової книжки вноситься тільки запис про реорганізацію підприємства.

У законодавстві не уточнюється, яким має бути формулювання. Як діяти, роз'яснює Мінсоцполітики (лист від 10.05.12 р. № 75/06/186-12). Зокрема, у разі реорганізації (у т. ч. шляхом перетворення) до трудової книжки необхідно внести запис за аналогією з перейменуванням підприємства (п. 2.15 Інструкції, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення від 29.07.93 р. № 58). Наприклад, у трудовій книжці у графі 3 пишеться: «Товариство з обмеженою відповідальністю «Самара» з 15.12.18 р. реорганізоване на Приватне акціонерне товариство «Самара». У графі 4 слід зазначити реквізити наказу про реорганізацію шляхом перетворення, його дату і номер.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали