• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємець іде в армію: як бути з його найманими працівниками?

13.06.2019 425 0 0

Підприємця-роботодавця призвали на військову службу. На нього працює декілька найманих співробітників. Як із ними правильно завершити трудові відносини?

Якщо підприємця призивають на військову службу в рамках мобілізації, він може розірвати трудові договори зі своїми працівниками на підставі п. 10 ст. 40 КЗпП. Так, трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його дії можуть бути розірвані підприємцем у разі його призову або мобілізації під час особливого періоду.

Завважимо, що КЗпП не зобов'язує роботодавця завчасно попереджати працівників або вживати інших заходів для подальшого їх звільнення за цією підставою. Детальніше роз'яснення із цього питання ви можете знайти в листі Мінсоцполітики від 18.03.15 р. № 69/06/186-15.

Важливий нюанс! Звільнення співробітників за зазначеною підставою дає підприємцеві можливість провести повний розрахунок і внести запис про звільнення до трудової книжки працівника не в день звільнення, а протягом місяця після своєї демобілізації. При цьому до такого підприємця-роботодавця не будуть застосовані санкції за несвоєчасний розрахунок зі звільненими співробітниками (ч. 3 ст. 47 КЗпП).

Це явний плюс для роботодавця, оскільки за несвоєчасний розрахунок зі звільненим співробітником передбачено серйозні санкції для роботодавця, а саме:

  • фінансова відповідальність у вигляді штрафу згідно зі ст. 265 КЗпП. На нашу думку, несвоєчасний розрахунок із працівником при звільненні може бути розцінений як інше порушення трудового законодавства згідно з абзацом восьмим ч. 2 ст. 265 КЗпП. У цьому випадку розмір штрафу становить 1 МЗП (з 1 січня по 31 грудня 2019 року – 4 173 грн.). Постанову про застосування штрафних санкцій виносять органи Держпраці;
  • адміністративна відповідальність згідно зі ст. 41 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1 700 грн.).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали