Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи потрапить до податкових витрат підприємства вартість безплатних путівок для працівника і членів його сім'ї?

24.05.2019 679 0 0

Як піти у відпустку у 2019

Відпустки та путівки на практичних прикладах

У травні цього року підприємство – платник податку на прибуток і ПДВ придбало і безплатно надало своєму працівникові А і членам його сім'ї (дружині та дитині 10 років) три путівки до будинку відпочинку на 5 днів. Вартість путівок: 3 000 грн. (у т. ч. ПДВ – 500 грн.) – одна путівка для дорослого, 2 000 грн. – для дитини. Крім того, підприємство в повному розмірі компенсувало вартість санаторних путівок працівникові Б і його дружині. Сума компенсації становить 40 000 грн. (по 20 000 грн. на кожного). І будинок відпочинку, і санаторій розташовані на території України, а безплатні путівки і компенсація зазначеним працівникам у 2019 році надаються вперше. Чи бере участь вартість таких путівок і сума компенсації в розрахунку податку на прибуток?

Так, бере участь – якщо підприємство у звітному році не зобов'язане коригувати фінрезультат на різниці, передбачені розд. III Податкового кодексу (далі – ПК). У такому разі вартість придбаних підприємством путівок для працівників або сума їх компенсації включається до податкових витрат за правилами бухобліку (про бухоблік путівок див. «Путівки для працівників підприємства»).

Бере участь, але з особливостями – якщо підприємство зобов'язане коригувати фінрезультат на різниці, передбачені розд. III ПК. У такому разі слід брати до уваги норму пп. 140.5.10 ПК. Згідно із цим підпунктом потрібно збільшити фінрезультат звітного періоду на суму повної або часткової компенсації вартості путівок на відпочинок, оздоровлення і лікування для працівника та/або його дітей віком до 18 років, які надаються підприємством працівникові один раз за календарний рік. При цьому збільшувати фін­результат потрібно тільки за умови, що така компенсація, згідно з нормами ПК, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи. Тобто не обкладається ПДФО і військовим збором (далі – ВЗ).

А в якому ж випадку компенсація вартості путівки не включається до доходу фізособи?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали